Pearl Jam ve Foo Fighters davulcularıyla 80’lere: Nighttime Boogie Association

Pearl Jam davulcusu Matt Cameron ve Foo Fighters davulcusu Taylor Hawkins, bagetleri bir kenara attı ve Nighttime Boogie Association adı altında iki tekli yayımladı.

Her şey geçen yıl, 2017’de aramızdan ayrılan Chris Cornell’ı anmak için düzenlenen etkinlikte başlamış. Birbirlerinden övgüyle söz eden ikili aralarındaki kimyayı müzikle taçlandırmaya karar vermiş. Ardından iki davulcu, Hawkins’in Los Angeles’taki stüdyosunda bir araya gelmiş. 

Pearl Jam ve Foo Fighters’ın yoğun takvimi sebebiyle yan proje olarak devam ettirmek zorunda kaldıkları ortaklıkları, pandemi sebebiyle konserlerin iptal edilmesinin ardından hız kazanmış. Karantinada birbirlerine demo gönderen ikili, yaratım sürecini uzaktan idare etmiş ve ortaya “Long in the Tooth” ve “The Path We’re On” adlı iki şarkı ortaya çıkmış.

Buzz Osborne ve Steven McDonald da var

Bagetler bir kenara bırakıldı, dedik çünkü 80’lere selam çakan “Long in the Tooth”ta iki müzisyenin de davul çalmıyor. Hawkins, “Long in the Tooth”ta vokalde. Grunge esintili “The Path We’re On”un ise söz ve müziği Cameron’a ait. Ayırca Melvins üyeleri Buzz Osborne ve Steven McDonald da ikiliye eşlik ediyor.

Cameron ve Hawkins, gelecek 6-8 ay içinde daha fazla Nighttime Boogie Association parçası paylaşacağını söylüyor.

Yazı: Biçem Kaya