Yıldız müzisyenlerle dolu bir Prince anma konseri: “Let’s Go Crazy”

2016’nın nisan ayında hayatını kaybeden soul ve funk müziğin ikonik figürü Prince anısına bu seneki Grammy Ödül Töreni’nin ardından özel bir anma konseri gerçekleşecek. Müzisyenin kariyeri boyunca birçok turnesinin müzikal direktörü olmuş -hatta bazılarında perküsyon ve davul bile çalmış- müzisyen, yazar ve prodüktör Sheila E.’nin yönetiminde gerçekleşecek Let’s Go Crazy: The Grammy Salute to Prince konserinde onlarca ihtişamlı isim sahneye çıkıyor.

Grammy Ödül Töreni’nin iki gün sonrasında, 28 Ocak akşamı Los Angeles Convention Center’da gerçekleşecek konserin kayıtları Prince’in ölüm yıl dönümünde televizyonda yayınlanacak. Organizasyonda sahnede olacağı kesinleşen isimlere bir bakalım: Usher, Foo Fighters, Beck, St. Vincent, Alicia Keys, John Legend, Mavis Staples, Gary Clark Jr., Common, Chris Martin, H.E.R. ve Earth, Wind & Fire. Performans sergileyecek müzisyenlere gece boyunca Sheila E. ve orkestrası da eşlik ediyor olacak. Sheila E., geceye dair yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu göreve atandığım için çok gururlu olmamın birçok sebebi var. Ama sevgili bir arkadaşımın yaşamını kutlayabilmek ve bu kutlamanın müzikal direktör olarak bir parçası olmak harika bir şey.”

Grammy’lerin önceki yıllarda saygı duruşunda bulunduğu ve adına özel anma geceleri düzenlediği diğer müzisyenler arasında The Beatles, Aretha Franklin ve Stevie Wonder gibi isimler var. 28 Ocak’ta gerçekleşecek konserden detaylar kısa sürede gündeme gelecek olsa da tüm performansları izlemek için nisan ayını bekleyeceğiz. Gecede sahne alacak Foo Fighters’ın, 1984 çıkışlı Purple Rain albümünden “Darling Nikki”ye yaptığı yorumu da aşağıdan dinleyebilirsiniz.