Pek bilmediklerinizde bugün: LOUIS CK

Amerikalı komedyen Louis CK ve FX’te yayınlanan dizisi Louie hakkında ”pek bilmedikleriniz”…

Louis CK bir yıl boyunca bir KFC restoranında aşçılık yapmış

Gençliğinde araba tamirciliğinden havuz temizlemesine kadar birçok geçici işte çalışan Louis CK, 20’li yaşlarından önce bir yıl boyunca bir KFC restoranında çalışmış. Komedyen, bir röportajında KFC’de çalışmayı şöyle anlatıyor: ”Her sabah buz gibi soğuk tavukları parçalara ayırıyor ve onları marine ediyorduk. Bir noktadan sonra artık ellerin ”KFC elleri”ne dönüşüyor.”

Chris Rock, Louis CK’den kendi programının yazarı olmasını istemiş

Louis CK, diziden de anlayabileceğimiz gibi, birçok Amerikalı komedyenle yakın arkadaş. Bunlardan biri olan ve Louie‘de defalarca karşımıza çıkan Chris Rock, Louis CK’ye kendi programı The Chris Rock Show‘un yazar ekibinin başına geçmesini önermiş. Fakat o dönem bu teklifi reddeden CK, The Dana Carvey Show‘un yazar ekibine katılmış. Söz konusu programın çok uzun ömürlü olmamasının ardından The Chris Rock Show‘un yazar ekibine katılan Louis CK, bu kez ekibin başında olmak yerine sadece bir üyesi olmuş. Louis CK’in 2001 yılında yazıp yönettiği filmi Pootie Tang de, The Chris Rock Show‘da CK’in yarattığı bir karakter üzerine kurgulanmış.

Premiere of "I Think I Love My Wife" - Arrivals

Louie dizisinin tema müziğine, her bölüm 5.000 Dolar telif ödeniyor!

Louie‘nin en az dizi kadar akılda kalıcı jenerik müziği 1973 yılında Stories’in yayınladığı ”Brother Louie” şarkısı. Duyduğumuz ses de Stories’in solisti Ian Lloyd’a ait. Fakat şarkının nakaratında geçen ”Louie, Louie, Louie you’re gonna cry” sözünü ”Louie, you’re gonna die” şeklinde değiştirmek isteyen Louis CK, bu konuda Reggie Watts’tan yardım almış. Şarkıyı jenerikte kullanabilmek için her bölüm 5.000 Dolar telif ödeniyor!

http://youtu.be/Wut2P6sgHos

Louis CK, diziyi kendisine ait kameralarla çekiyor

Louie‘nin senaristi, yönetmeni ve başrol oyuncusu Louis CK, dizinin çekimlerinde kendisine ait kameraları kullanıyor. İlk iki sezon kendisinin RED One model kamerasını kullanan Louis CK, üçüncü sezondan önce RED Epic modelini satın aldı ve dizinin son iki sezonu bu kamera ile çekildi.

Dizinin jeneriğinde yoldan geçen birisi kameraya orta parmağını gösteriyor

Louie dizisinin jeneriğinde, metro istasyonundan çıkıp bir pizzacıya uğrayan Louis CK’yi görüyoruz. Aşağıda da izleyebileceğiniz jeneriğin 30. saniyesinde yoldan geçen biri kameraya orta parmağını gösteriyor. Bunun planlı bir şey olmadığını söyleyen Louis CK, bunun dizi için iyi bir şans getireceğine inanmış ve söz konusu parmağı jenerikte kullanmaya karar vermiş.

http://dai.ly/xdytfw