Pek bilmediklerinizde bugün: ZACH GALIFIANAKIS

Bugün 44. yaşını kutlayan oyuncu ve komedyen Zach Galifianakis hakkında ”pek bilmedikleriniz”…

Galifianakis’in ilk stand-up gösterisi bir burger dükkanında gerçekleşmiş

1990’lı yılların ortasında ilk stand-up gösterisini yapmaya karar veren Galifianakis, New York’taki Times Square’de yer alan Hamburger Harry‘s isimli dükkanda ilk kez komedyen olarak kalabalığın karşısına çıkmış. İlk esprisine kimsenin gülmediğini bir röportajında anlatan Galifianakis, ”Sonraki 35 performansım da korkunçtu, ama önemli değil; yapmak istediğim şey buydu” diyor. Galifianakis bir başka röportajında da stand-up komedyenliğiyle ilgili şunu söylüyor:
”İyi bir stand-up gösterisinde dinleyicinizi siz yönlendirirsiniz. Onlara yaltaklanmazsınız. Bu yüzden bazen dinleyicilerin yanıldığını düşünürüm. Hayır, her zaman dinleyicilerin yanıldığını düşünürüm.”

Düğünlere Hangover‘daki ”Alan Garner” karakteriyle katılması için teklifler alıyor

Hangover serisinin 2009 tarihli ilk filmiyle birlikte kariyeri gözle görülür bir şekilde yükselişe geçen Zach Galifianakis’e, söz konusu filmde canlandırdığı ”Alan Garner” karakteriyle katılması üzerine düğün davetleri geliyor. (Tabii ki belli bir ücret karşılığında!) Bu tekliflerin çok saçma olduğunu dile getiren Galifianakis, hiçbir zaman böyle bir teklife ”evet” demeyi düşünmediğini söylüyor.

hangover wedding

Sakalının bir ismi olduğunu biliyor muydunuz?

Evet, Zach Galifianakis’in sakalının bir ismi var: Shelly!

zach galifianakis beard

Hayalindeki müzik festivali epey ilginç bir lineup’a sahip

Piyano çalan, şarkı söyleyen ve Kanye West, Fiona Apple, The Lonely Island gibi isimlerin kliplerinde oynayan Zach Galifianakis, bir röportajında hayalindeki müzik festivalini anlatmış. Galifianakis’in kendi düzenleyeceği müzik festivalinde sahnede şu isimler yer alırmış: The Annuals, Run DMC, Rufus Wainwright ve Will Oldham. Aşağıda görebileceğiniz Kanye West klibinde Galifianakis’e Will Oldham de eşlik ediyor.

http://youtu.be/N2bCc0EGP6U

”Tru Calling”de oynamaktan nefret ediyormuş

2003-2005 yılları arasında yayınlanan aksiyon dizisi Tru Calling‘de rol alan Zach Galifianakis, diziden ve dizide rol almaktan o kadar nefret etmiş ki sonunda kendini kovduracak hareketler yapacak hale gelmiş. Yönetmen ve yapımcılara sürekli ters cevaplar verip gerginlikler çıkartmaya çalışan Galifianakis’in bu hareketleri genellikle ”şaka” zannedilmiş.

http://youtu.be/z517d-GkXUs