Yeni Phoebe Waller-Bridge dizisi cehennemde geçecek

Yazı: Tuvana Adalı

Günümüzün en özgün seslerinden biri olmaya devam eden ve yer aldığı her proje merakla beklenen Phoebe Waller-Bridge, Amazon Prime ortaklığıyla  bir roman uyarlamasına girişti. 


Claudia Lux’ın Ekim 2022’de Penguin Random House tarafından yayımlanan ilk romanı Sign Here, bir diziye dönüştürülecek. Variety’nin haberine göre Phoebe Waller-Bridge projede Jenny Robbins ile birlikte yürütücü yapımcılık görevini üstlenecek; Claudia Lux ise projenin yapımcılardan biri ve ortak yazar olarak yer alacak.

En son Mart 2022’de Amazon Prime ile yeni bir ortaklık yapacağı duyurulan Waller-Bridge’in üç yıllık sözleşmesinin yenilendiği ve Sign Here uyarlamasının da bu kapsamda yapılacağı biliniyor. Martta duyurulan projenin detaylarına dair gizem ise hâlâ sürmekte.

Cehennemin 5. katından seslenen bir ilk roman 

Yayınevi Penguin Random House kitabı, “Karanlık bir komediye sahip, feci şekilde ilgi çekici bir ilk roman” olarak tanıtıyor. Kitabın baş karakteri Peyote Trip, cehennemin 5. katında çalışıyor. Hayatını (ve ölümünü) değiştirebilecek, yaklaşık bin yıldır beklediği bir fırsatı nihayet ele geçirebilmek için ortağı Calamity ile bir plan peşinde. 

Sign Here, hem gerçek anlamda cehennemde geçmesi itibarıyla konusu açısından hem de kara komedisine yapılan vurgusuyla Waller-Bridge’in öncelikle Fleabagden aşina olduğumuz stiline paralel bir proje gibi görünüyor. Bir yandan yazarlığıyla oldukça ön planda olan ve yine Fleabag, Crashing ve Killing Eve gibi kaleme aldığı orijinal işlerle ses getirip tanınan Waller-Bridge’in kendi tarzına yakın görünen bir romanın uyarlamasına katacakları da hâliyle epey merak uyandırıyor.

Yakın gelecekte Phoebe Waller-Bridge

Son yıllarda Hollywood ve sinema tarihinde önemli bir yer tutan film serilerinde (Solo: A Star Wars Story, No Time to Die) çeşitli kimlikleriyle sıkça karşımıza çıkan Phoebe Waller-Bridge, haziran ayında gösterime girecek olan Indiana Jones and the Dial of Destiny filminde Indiana Jones’un torunu olarak oldukça merkezi bir role sahip. Indiana Jones serisinde ve Harrison Ford’la birlikte rol almanın ise büyük bir hayali olduğunu da dile getirmişti. 

Kendisini yakın gelecekte izleyeceğimiz bir diğer yapım da John Krasinski’nin yazıp yönettiği Imaginary Friends. Şu sıralar post-prodüksiyon aşamasında olan filmin sinopsisi henüz bilinmiyor ama Waller-Bridge’le birlikte Ryan Reynolds, Steve Carell ve Fiona Shaw gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.