Plastik Düşler Sahnesi’ne bekleniyoruz

Plastik Düşler Sahnesi, Pera Müzesi’nde 6 Haziran’a kadar görülebilecekZevk Meselesi sergisine paralel olarak düzenlenen bir etkinlik serisi. Pera Müzesi, HYPERCORTEX iş birliği ve British Council desteğiyle müzisyenleri ve görsel sanatçıları sanal ortamda buluşturuyor.

Plastik Düşler Sahnesi’nin ilk etkinliği, Zevk Meselesi sergisi Açılış Partisi olacak. Takvimlere 12 Mart tarihi işaretlensin. Performanslar iz’in (Elifnaz Koçak) deneysel elektronik setine AVgen’in (Lal Avgen) şekiller ve renklerden oluşturduğu, kod ve video bazlı ses duyarlı dünyasının eşlik ettiği görsel işitsel yolculukla başlayacak.

Sonrasında ise sahne Çiçek Çocuk ve Kübra Uzun’un. “Elmas Gözlüklerimiz” adlı dijital performanslarında Kübra Uzun’un kuir anlatımlarıyla kültleşmiş Broadway klasiklerine getirdiği yorum, Çiçek Çocuk’un elektronik altyapılarıyla birleşiyor ve ortaya gözleri kamaştıran, kulakları açan bir iş çıkıyor.

12 Mart Cuma günü saat 20.00’de başlayacak etkinliğin açılış ve kapanış setleri de DJ hassas duygular’dan. Performanslara plastikdusler.com adresinden katılabileceksiniz.  

12 Mart’taki açılış partisinin ardından Plastik Düşler Sahnesi, 2 Nisan ve 7 Mayıs’ta iki etkinlikle sürecek. Detaylar posterde mevcut.

Çiçek Çocuk ve Kübra Uzun’un dijital performansı “Elmas Gözlüklerimiz”in yönetmenleri Alper Yıldırım ile İpek Çınar. Görüntü Yönetmeni: İlkin Eskipehlivan. Yapımcılar; Çiçek Çocuk, Alper Yıldırım, İpek Çınar. Müzik: Çiçek Çocuk. Mix&Mastering: Barış Ergün.

Styling: Antresx.

Make-up: Tusidi. 

Bengisu Öten, Kübra Sarıkaya, Yasemin Köker ve Jilet Sebahat’e de teşekkür ediyorlar.

Yükleniyor...