PlayStation 4, rekor satış sayısına ulaştı

Dünya genelinde en popüler oyun konsolu olan PlayStation 4, bir önceki modelin satış istatistiklerini geride bıraktı. Yapılan açıklamalara göre, bugüne dek toplam 82.2 milyon PlayStation 4 satışı gerçekleşti.

Son olarak nisan ayında söz konusu istatistiklere dair bir paylaşım yapılmış ve o dönemki satış 79 Milyon olarak gösterilmişti. Son üç ayda dünya genelinde 3.2 milyon PlayStation 4 satışı yapılmasıyla birlikte, PlayStation 3’e ait 80 Milyon adet satış rekoru da kırılmış oldu.

Sony PlayStation’ın çeşitli eklentiler ve özelliklere ulaşabileceğiniz platformu PlayStation Plus içinse tablo aynı şekilde iç açıcı değil. Mart ayının sonunda 34.2 milyon PlayStation Plus üyesi olduğu açıklanmıştı fakat bu sayı şu an 33.9 milyon üyeye gerilemiş durumda. Tahminler, yeni oyunların satışa çıkacağı sonbahar aylarında bu istatistiğin de yükseleceği yönünde.

Yolda Red Dead Redemption 2, Call Of Duty: Black Ops 4 ve yalnızca PlayStation 4 için uygun formatta satışa çıkacak Marvel’s Spider-Man gibi oyunlarla birlikte FIFA ve NBA2K gibi popüler spor oyunlarının yeni versiyonları var. PlayStation 5 hakkında söylentiler de aralıklı olarak gündeme gelmeye devam ediyor.