Pois, bildiği İstanbul’u anlatıyor

İlk teklileri “Kan” ile “Yüreğime Dokunma” ve video klipleriyle dikkatleri üzerine çeken Pois, Türkçe rap sahnesinin kendine özgü yeni nesil seslerinden biri. Warner Music Türkiye ailesine katılan müzisyen, bu etiketle yayımlanan ilk teklisinde doğup büyüdüğü şehri şarkılaştırıyor.

“İstanbul”, adından da anlaşılacağı üzere; her geçen gün büyüyen, genişleyen ve türlü kişisel meydan okumalara iten bu şehir hakkında bir şarkı. Pois de “Peşinde kovalamaktan tükendim artık hızına yetişemiyorum İstanbul” diyor sözü ve müziği kendisine ait şarkısında. Burada yaşayan, şehrin temposuna ayak uydurmaya çalışan herkesin kolektif deneyimlerine ve kişisel yaşanmışlıklara ses veriyor.

pois

Aytaç Özalp’ın prodüktörlüğünü üstlendiği parça için İstanbul sokaklarını arşınlayan bir video klip de çekildi. Yönetmen koltuğuna Vasso’nun geçtiği klipte Pois ile motora atlayıp bir mahalle turuna çıkıyoruz; kanalizasyon çukurlarına dalıp loş otoparklara uğruyoruz. Nefes nefese bırakan bir gecenin ardından sabahın ilk ışıklarıyla bir çatıdan şehrin karışıklığına bakıyoruz. “İstanbul” klibi buradan izlenebilir.

pois

“Kendime yakışanı, yaşadığımı ve gördüğümü yazıyorum” diyerek şarkılarını yaratan Pois, yılın geri kalanında yayımlanacak yeni şarkılarla İstanbul’un sokaklarına ait hikâyelerini anlatmaya devam edecek.

İllüstrasyon: Sadi Güran