Portekizli koreograf Francisco Camacho’yla “Çağdaş Dans Atölyesi”

Portekiz bağımsız çağdaş dans tarihinin en üretken koreograflarından ve dans sanatçılarından Francisco Camacho, özel bir atölye programıyla şubat ayında Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nda.

Ülkesinin çağdaş dans tarihinin dönüm noktaları olarak adlandırılan The King in Exile (1991) ve Our Lady of Flowers (1993) ile tanınan Camacho, dünya genelinde ses getirmiş işler ortaya çıkarmış bir isim. Geçmişte Paula Massani, Alain Platel ve Carlota Lagido gibi koreograflarla da çalışmış olan Camacho, 1993 yılından beri birçok sanatçıya danışmanlık yapan EIRA’nın sanat yönetmeni.

İlk kez İstanbul’a gelecek olan Camacho, 19-22 Şubat tarihleri arasında Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nda bir çağdaş dans atölyesi gerçekleştirecek. Dört gün sürecek atölyenin ardından 23 Şubat’ta E pur Si Muove isimli solosunu sergileyecek olan Camacho’yla 24 Şubat’ta da bir söyleşi yapılacak.

Atölyeye katılmak için ciplakayaklar.com adresine girmeniz, en geç 10 Şubat’a kadar başvuru formunu doldurmanız ve [email protected] adresine yollamanız gerekiyor. 4 günlük atölye programının ücreti 1 Şubat’a kadar 500 TL, sonrasında da 600 TL.