“Pose” 3. sezonuyla veda ederken

Temsiliyet adına son yılların en ilham verici işlerinden olan Ryan Murphy dizisi Pose; 2 Mayıs’ta başlayacak yeni sezon için gün sayıyor. 6 Haziran’da FX’te yayımlanacak 7. bölümle dizinin ekran yolculuğunun sona ereceği kesinleşti.

1994’e ışınlanacağımız yeni bölümlerde Blanca’nın balo salonundaki yaşamına, yeni aşkı ve anneliği arasında denge kurma çabasına ve hemşire yardımcısı olarak deneyimlerine ortak olacağız. Evangelista Hânesi yeni rakiplerle mücadele ederken, hızla yükselen AIDS krizi etkisini gösterecek.

Televizyon tarihinde bir rekor: En geniş LGBTİ+ oyuncu kadrosu

Ryan Murphy “tutku projesi” olarak tanımladığı Pose’a veda ederken, dizinin uzun soluklu kariyerinde ayrı bir yeri olduğunu söylemekte. Dizilere kuir bir karakter eklemenin neredeyse imkânsız olduğu 90’lardan, televizyon tarihindeki en geniş LGBTİ+ oyuncu kadrosuna yer veren bir yapıma gelmiş olmanın değerli olduğunu düşünüyor. Tüm yaratıcı ekibe teşekkür ederken, sözlerini “Pose’un öyküsü 1996’da bitiyor ama etkisi sonsuza dek sürecek.” cümlesiyle bitiriyor.

Dizinin yalnızca oyuncu kadrosu değil; yapımcılar, yazarlar ve yönetmenler başta, kamera arkasındaki tüm ekip çeşitlilik sahibiydi.

Yazı: Banu Üsküdarlı