Psychedelia Night’la bangır bangır gitarlar Babylon sahnesinde

Psikedelik müziğin farklı yaklaşımlarını sahnesinde buluşturan Babylon, Psychedelia Night serisine 19 Nisan’da devam ediyor.

Bu sefer bangır bangır gitarlarıyla kulakların pasını silen üç grubu bir araya getiren Babylon, yüksek enerjinin ve temponun bir an bile düşmeyeceği leziz bir seçkiye imza atmış. Mini bir Türkiye turnesi yapan İsrailli grup Ouzo Bazooka, bu turnenin İstanbul konserini Psychedelia Night kapsamında veriyor. Özellikle Türkiye’nin Anadolu rock akımına hakimiyeti ve sevgisiyle bilinen Ouzo Bazooka, yakın zamanda yerli bağımsız etiket Tantana Records bünyesine girmişti. Grubun 17 Nisan Çarşamba akşamı plak seçkisiyle Bina bahçesinde olacağını da hatırlatalım.

Gecede sahne alacak gruplardan bir diğeri de Eskiz. Yeni albüm kayıtlarını geçtiğimiz günlerde bitiren grup, İstanbul rock’n’roll aleminin özel parçalarından biri. Son albümü Beterin Beteri Var’ı 2017’de yayınlayan Eskiz, özellikle güçlü canlı performansları ve bitmek bilmeyen enerjisiyle tanınıyor. Psychedelia Night, grubun yoldaki albümünden şarkılarla ilk tanışma da olacak.

Gecede çalacak diğer gruplar gibi Tantana ailesi üyesi olan Destroy Earth, psikedelik ve progresif öğeleri harmanlıyor ve karakteristik bir stoner rock tınısı yakalıyor. İlk albümü The Nature of Love’ı Tantana etiketiyle yayınlayan grup, içinize işleyecek bas yürüyüşleri ve kirli gitar tonlarıyla Babylon sahnesini yerle bir etmeye geliyor.