Queen Latifah’lı “The Equalizer” dizisinden ilk fragman

80’lerde yayımlanan ve başrolünde Edward Woodward’ın yer aldığı The Equalizer dizisi günümüze uyarlanarak yeniden canlanıyor. Yaratıcısı, yapım ortağı ve başrolü: Queen Latifah.

The Equalizer’ın 7 Şubat’ta planlanan prömiyerinin arifesinde fragman paylaşıldı.

Orijinal dizinin bir diğer uyarlamasına, 2014’te ünlü yönetmen Antoine Fuqua imza atmıştı. Denzel Washington, Marton Csokas, Chloë Grace Moretz ve David Harbour’ı buluşturan The Equalizer’ın bir de devam filmi çekilmişti.

The Equalizer’ın 2021 versiyonu ise orijinal hikâyenin çeperinde gezinse de baş karakter Robyn McCall’a Queen Latifah’ın hayat vermesiyle farkını ortaya koyuyor. Sırayla Edward Woodward ve Denzel Washington’ın canlandırdığı Robert McCall yerine, eş pozisyondaki kadın karakter tercihi, suç-aksiyon janrındaki erkek adalet egemenliğini sarsıyor. 

Bu yüzden de dizi güzergâhını; gizemli geçmişe sahip, kendini savunmada güçlük çeken kişilerin hakkını savunurken kendi kurtuluşu için de çabalayan yetenekli ve esrarengiz Robyn McCall’un çetrefilli yaşantısı ekseninde belirliyor.  

Kadroda Sex and the City ve Law & Order dizilerindeki rolleriyle öne çıkan Chris Noth, Orange Is the New Black‘in Vee’si Lorraine Toussaint ve Dazed and Confused yıldızlarından Adam Goldberg var.

End of the Road

Hip hop dünyasının ikonik isimlerinden Queen Latifah, yakın gelecekte bir başka Netflix yapımında daha karşımıza çıkacak. End of the Road, kısa süre önce dul kalmış Brenda karakterinin etrafında şekilleniyor. Latifah’ın hayat vereceği Brenda, işini kaybettikten sonra yeni bir sayfa açmak için ailesini ülkenin öteki ucunda farklı bir hayat kurmaya ikna eder. Kendilerini New Mexico’da izole bir hâlde bulan aile gizemli bir katil tarafından hedef alındığında, verdiği kararı tekrar tekrar sorgulayacaktır.

Yazı: Melike Karabaş


Yükleniyor...