Queer bir aşk üçgenini konu eden “Exciting Times” romanı dizi oluyor

İrlandalı yazar Naoise Dolan’nın büyük yankı uyandıran romanı Exciting Times, hiç vakit kaybetmeden, Black Bear Pictures tarafından dizi uyarlamasıyla ekrana taşınıyor. Roman, Birleşik Krallık ve İrlanda’da nisan ayından beri liste başında. 

BBC’nin Normal People uyarlaması sizin de aklınızı aldıysa bu habere gönül rahatlığıyla heyecanlanabilirsiniz. Hong Kong’da geçen hikâye, zengin ailelerin çocuklarına İngilizce öğreten Ava karakteri ile bankacı Julian’ın merkezine cinselliği alan ilişkilerinin Ava’dan gelen taleple ciddileşmesini konu ediyor. Umduğu cevabı bulamayan Ava’nın hayatına giren avukat Edith ise bu aşk üçgenini tamamlıyor. Bir tercih yapmak durumunda kalan Ava’nın gerilimleri, romanın belkemiğini oluşturuyor.

Imitation Game’in de yapımcılığını üstlenen Black Bear Pictures, uyarlamanın yazar Naoise Dolan ile birlikte hazırlandığını duyurdu. Black Bear CEO’su Teddy Schwarzman, diziye ilişkin yaptığı açıklamada yazarı romanı zekice hazırlanmış kurgusu sebebiyle överken, karakterleri de “tamamen ilişkilendirilebilir” olarak tanımladı. Yazar Naoise Dolan ise ilk romanının yolculuğuna dair şunları söyledi: “Diyaloglara karşı olan tutkum kitaptan belli oluyordur, bu karakterleri televizyona uyarlamanın ötesinde Black Bear ile ortak yapımcı olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Black Bear çok açık fikirli ve yaratıcı, ayrıca romanla çok ilgililer. Onlarla beraber çalışmak bir ayrıcalık olacak.”

Exciting Times romanının Türkiye’de ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor. Heyecanla bekliyoruz.

Yazı: Betül Kamış