Queer Olympix, bu sene heyecanı ve dayanışmayı Zoom’a taşıyor

“Başka bir olimpiyat mümkün” mesajıyla ilk defa 2017 yılında Atletik Dildoa tarafından düzenlenen, Queer Olympix, bu sene çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Heyecan verici buluşma, “Yürüyemezsek koşarız, yasaklanırsak coşarız” diyerek katılımcılarını, 21-22-23 Ağustos’ta ayrımcılıktan ve nefret söylemlerinden arınmış bir Zoom sahasına bekliyor. 

Atletik Dildoa soruyor: “Queer Olympix sen neredeysen orada lubunya! Birlikte ter dökmeye hazır mıyız? ⚽️💦🌈”

Geçtiğimiz sene Queer Olympix’in yaklaşık 130 kişinin katılımıyla gerçekleşmesi beklenirken Kadıköy Kaymakamlığı, “genel sağlığa tehdit oluşturma” iddialarıyla etkinliği yasaklama hamlesi yapmıştı. Atletik Dildoa, oyunların son hazırlıkları yapılırken çıkan bu yasağa yönelik basın açıklamasında şunları söylemişti: “Bugün öğrendik ki uzun atlamamız kamu sağlığını, düzenini ve ahlakını tehdit ediyor. Fazla uzağa ya da fazla yükseğe atlarsak, olmamız istenmeyen alanlarda olmakta ısrar edersek, heteroseksizmi aşabiliriz, mazallah.” 

Bu sene çevrimiçi gerçekleşecek Queer Olympix’in duyuru metninde de konuya bir kez daha değindi Atletik Dildoa: “Geçtiğimiz sene Kadıköy Kaymakamlığı, Queer Olympix’i ‘genel sağlığa tehdit’ olduğunu iddia ederek yasaklasa da bir araya gelmemize engel olamamıştı! Bu sene ise aramıza küresel pandeminin girmesine izin vermiyor, ‘genel sağlığı’ korumak amacıyla Queer Olympix’i ekranlarımıza taşıyoruz.”

View this post on Instagram

Lubunların dikkatine! Lubunların dikkatine! Dördüncü Queer Olympix kucağına geldi. Evinde, odanda, balkonda, mutfak tezgahında, yatakta, koltukta… 21-22-23 Ağustos'ta online etkinliklerimizle her neredeysen oradayız! Geçtiğimiz sene Kadıköy Kaymakamlığı, Queer Olympix’i “genel sağlığa tehdit” olduğunu iddia ederek yasaklasa da bir araya gelmemize engel olamamıştı! Bu sene ise aramıza küresel pandeminin girmesine izin vermiyor, “genel sağlığı” korumak amacıyla Queer Olympix’i ekranlarımıza taşıyoruz. Ekran başında terlerin akacağı, uzaktan pasların, hareketli anların yaşanacağı online bir deneyime hazır mısınız? Biz çok hazırız! Hep birlikte bir kez daha “Başka bir olimpiyat mümkün!” diyebilmek için sabırsızlanıyoruz. 21-22-23 Ağustos tarihlerinde görüşmek üzere! *** yürüyemezsek koşarız yasaklanırsak coşarız duyduk duymadık deme ey lubunya bu yıl hep beraber zoomdayız! Afiş tasarım: @hilalbozk @hia.works ————————————— Attention lubuns! Attention lubuns! Queer Olympix edition four has landed into your laps. At your home, room, balcony, kitchen counter, bed, couch… No matter where you are, we will meet you Online on 21-22-23 of August! Last year, Kadıköy District Governorship banned Queer Olympix by claiming it as a “threat to general health”, but it did not prevent us from coming together! This year, we do not allow the pandemic to come between us, and we bring Queer Olympix to our screens in order to protect “general health”. As you work up a sweat in front of your screens are you ready for an online vibrant experience where we will pass each other from afar? We are very much ready! We are very excited to say “another olmypics is possible” once again. See you on August 21-22-23. *** If we can’t march, we will run. If we get banned, we will blossom Hear ye! Hear ye Lubunya! This year, we are all in this together through Zoom! #QueerOlympixKucağınaGeldi #BaşkaBirOlimpiyatMümkün #queerolympix2020

A post shared by Atletik Dildoa (@atletikdildoa) on

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...