Quentin Dupieux'den nefis bir film daha: ''Reality''

Fransız elektronik müzik sahnesinin en özel figürlerinden biri olan Mr. Oizo, ya da gerçek adıyla Quentin Dupieux, sinema alanında da kendine has bir dil oluşturmayı kısa sürede başardı. Rubber, Steak, Wrong Cops gibi absürt komedinin en uç örnekleriyle karşımıza çıkan Quentin Dupieux’nun 8 Mayıs’ta çevrimiçi platformlarda yayınlanacak yeni filmi Reality‘den bir fragman görücüye çıktı.

Oyuncu kadrosunda Alain Chabat, Jonathan Lambert, Jon Heder ve Elodie Bouchez gibi isimleri bulunduran Reality, Jason isimli bir kameramanı merkezine alıyor. Hayalini kurduğu korku filmini çekebilmek için 48 saat içinde mükemmel bir çığlık bulması gereken Jason, kendini gerçeklik ve kabusları arasında kaybolmuş bir şekilde buluyor.

Rubber filminde katil araba lastiklerini, Steak‘te süt içip yüzlerini gerdiren bir çeteyi ve Wrong Cops‘ta da teknocu bir polisi konu eden Quentin Dupieux’nun yeni filmi Reality ilk olarak şubat ayında Fransa’da çeşitli festivallerde gösterildi. Müzikleri yine Mr. Oizo kayıtlarından oluşan filmin yeni fragmanını aşağıda görebilirsiniz.