Quentin Dupieux’den yeni film: “Mandibules”

Elektronik müzik dünyasının Mr. Oizo’su Quentin Dupieux, 2020’nin Aralık ayında yeni filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Mandibules’in konusunu okuyunca Dupieux’nün kendine has vurguları ve konsepti daha ilk bakışta hissediliyor. Jean-Gab ve Manu isimli iki arkadaş dev bir sineği bir arabanın bagajında sıkışmış halde bulurlar ve onu eğitmeye karar verirler. Niyetleri de bu dev sineğin üzerinden para kazanmaktır. 

Dupieux filmin senaryosunu da yazmış. Fransız sanatçı daha önce Nonfilm, Steak, Rubber, Wrong, Wrong Cops, Keep an Eye Out gibi absürt mizahla hayat bulmuş filmler yönetmişti. 

Mandibules’te Adèle Exarchopoulos, Grégoire Ludig, Bruno Lochet, Coralie Russier, India Hair ve David Marsais kamera karşısına geçiyor. Filmin odağındaki dev sinek La Mouche’u ise David Chapman seslendiriyor. Yeni Dupieux filmi, 77. Venedik Film Festivali programına da dahil edilmiş. Fransa’daki gösterim tarihi ise 2 Aralık. Henüz diğer ülkelerdeki vizyon tarihleriyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 

Filmden paylaşılan kısacık fragmanında, dev sinek La Mouche bir havuzdan su içiyor. Evet, şimdilik filme dair söyleyebileceklerimiz bu kadar. 

Yazı: Ceren Kulkul

Yükleniyor...