Rachel Sennott başrollü bir HBO komedisi yolda

Yazı: Melis Tİre

2020 yapımı Shiva Baby, 2022 tarihli korku komedi filmi Bodies Bodies Bodies, aynı zamanda senaristi olduğu 2023 yapımı Bottoms’taki performanslarıyla parlayan Rachel Sennott, yakın gelecek takvimine merak uyandıran işler eklemeye devam ediyor. Deadline’ın haberine göre HBO, Rachel Sennott başrollü bir komedi dizisnin pilot bölüm siparişini verdi.

Henüz ismi açıklanmayan dizinin senarist ve yapımcı künyelerinde de Rachel Sennott ismi var. Ayrıca dizinin ortak yapımcıları arasında, geçtiğimiz yaz final yapan Barry’nin yazarları Emma Barrie ve Aida Rodgers da var. Her bölümü yarım saat olacak şekilde kurgulanan komediden paylaşılan kısa sinopsis de şu şekilde: “Birbirine sıkı sıkı bağlı bir arkadaş grubu yeniden bir araya gelir ve uzakta geçen zamanın, hırsların ve yeni ilişkilerin kendilerini nasıl değiştirdiğini öğrenir.”

Yaklaşan dizi, Sennott’un ilk HBO işi olmayacak. Aynı isimli web serisinden uyarlanan High Maintenance ve yayına başladığı gibi eleştiri yağmuruna tutularak künyesinin yarattığı beklentileri boşa çıkaran The Idol’da da kamera karşısına geçmişti. 

Sennott’un yaklaşan projeleri arasında Jason Reitman’ın yönetmenliğini üstlendiği SNL 1975 filmi var. Tüm zamanların en başarılı televizyon programlarından biri olan Saturday Night Live’ın nasıl ortaya çıktığını konu edecek filmin oyuncu kadrosunda Rachel Sennott ile Nicholas Braun, Finn Wolfhard, Cory Michael Smith ve Bottoms’taki rol arkadaşı Kaia Gerber de var. Sennott, filmde SNL efsanelerinden Kanadalı komedyen Rosie Shuster’ı canlandıracak.

Vance Joy, Sylvan Esso ve Danny Brown gibileri için çektiği kliplerle tanınan Mimi Cave’in uzun metraj gerilimi Holland, Michigan’da da izleyeceğimiz Sennott’a yıldız isimler eşlik edecek: Nicole Kidman, Matthew Macfadyen ve Gael García Bernal.