Radio Ringo seferleri başladı

Yazı: Güven Yalın

İstanbul rock’n’roll sahnesinin köklü gruplarından The Ringo Jets, yeni yılda yeni bir uzunçalarla karşımızda olacak. Son stüdyo albümü Open Sesame’yi 2018’de paylaşan Deniz Ağan – Lale Kardeş – Tarkan Mertoğlu üçlüsü, grubun sound’unda dikkat çekici değişikliklere gitmiş.

Radio Ringo adını taşıyacak yeni albümden paylaşılan taze tekli “Last Man Standing”, bol miktarda 70’ler rock titreşimi barındırıyor. Parçanın iskeletini groovy bir bas yürüyüşü oluştursa da bu zamana dek dinlediğimiz en dramatik The Ringo Jets şarkılarından biri bu. Çok sesli vokalleri, köşeli gitar cümleleri ve spot ışıklarını çalan solosuyla “Last Man Standing”, Ferment Records etiketiyle yayında.

Şubatta yayımlanacak albüme bir adım daha yaklaştıran “Last Man Standing”, grup üyelerinden Tarkan Mertoğlu’nun prodüktör koltuğuna geçtiği ilk kayıt olma özelliği de taşıyor. Kayıtları Studio No:5’te, yıllardır The Ringo Jets ile çalışan Ozan Çanak tarafından yapılan şarkının miks işlemleri Chris Sheldon tarafından yapılmış. Kendisi 80’lerden bu yana Roger Waters, Pixies, Oceansize, Foo Fighters, Anthrax gibi isimlerle çalışmış bir müzik insanı. Mastering ise Austinli teknisyen Chris Athens imzalı.

Radio Ringo albümünün yayın tarihi ve içeriğine dair detaylar henüz paylaşılmadı. Bakalım Ringolar bu kez nasıl sürprizler hazırlamış…