Radiohead gitaristi Ed O’Brien’ın solo albümü “Earth” nisanda yayınlanıyor

Thom Yorke, Jonny Greenwood ve Phil Selway’in ardından bir başka Radiohead üyesi daha solo kariyerine adım atıyor. Gitarist Ed O’Brien, EOB ismiyle yayınlayacağı ilk albümü “Shangri La” isimli teklisiyle duyurdu.

O’Brien’ın solo albümüne dair ilk sinyaller 2016 sonbaharında gelmişti. Kariyerinde Radiohead dışında BBC’de yayınlanan Eureka Street dizisinin müzikleri ve birçok farklı iş birliği bulunan İngiliz müzisyenin ilk solo albümünde etkileyici konuk müzisyenler de kendisine eşlik ediyor. Radiohead basçısı Colin Greenwood, Wilco’dan Glenn Kotche, Portishead’den Adrian Utley ve The Invisible’dan David Okumu, Earth ismini taşıyacak albümde duyacağımız isimlerden bazıları.

Kayıtları Galler ve İngiltere’de yapılan albüm 17 Nisan’da yayınlanacak. Ed O’Brien’ın merakla beklediğimiz solo serüveninden paylaşılan ilk tadımlık aralıkta yayınlanan dokunaklı şarkı  “Brasil” olmuştu. Bu kez yüksek enerjisiyle farklı bir yöne evrilen “Shangri La”, aynı zamanda dokuz şarkılık albümün açılış şarkısı. “Brasil” şarkısı da Earth albümünde yer alacak.