Radyo Bienal, Açık Radyo’da yayına başlıyor

Açık Radyo 95.0, 17. İstanbul Bienali’nin hem katılımcısı hem de mekânlarından biri. Radyo Bienal adı altında İstanbul Bienali’ne özel bir program Açık Radyo’da yayına başlıyor.

Radyo Bienal’in ilk yayını 3 Mayıs’ta saat 15.30-16.30’da ve program 3 Mayıs’tan 25 Ekim’e kadar her pazartesi aynı saatte dinleyiciye ulaşacak.

Sanatçı, araştırmacı, akademisyen ve edebiyatçıların katılacağı bu haftalık programda bienal katılımcılarının Açık Radyo’ya özel üretecekleri işlere, arşiv seslerine, ses müdahalelerine, söyleşilere ve şiir okumalarına yer verilecek. Böylece aslında birçok üretim bienal izleyicileriyle ilk defa Açık Radyo 95.0 üzerinden buluşuyor olacak.

Küratörlüğünü Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh’in üstlendiği 17. İstanbul Bienali’nin sergileri 11 Eylül’de açılıp 14 Kasım’da kapanacak. Pandeminin de tesiriyle bu edisyonun öncekilerden ölçek, yöntem ve hedefler bakımından farklı bir yapıda gerçekleştirileceğini biliyoruz. Açık Radyo 95.0’ı acikradyo.com.tr adresi üzerinden, dünyanın her yerinden dinlemek mümkün.

Giriş görseli: 16. İstanbul Bienali, Charles Avery (Fotoğraf – David Levene).

Yükleniyor...