Müzik emekçileriyle dayanışma konseri 19 Haziran’da

Pandemiyle birlikte ekonomik olarak da zor zamanlar geçiren müzik emekçileriyle dayanışmak için 19 Haziran 2021 Cumartesi saat 19.00’da çevrimiçi bir konser düzenleniyor. Bu konserin ilk ayağı geçtiğimiz aralık ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi ABBTV’de yayımlanmıştı. Anadolu’nun farklı kültürlerinden müzik örneklerini buluşturacak “Dayanışma Yaşatır” konseri, Anadolu Müzik Kültürleri Derneği YouTube sayfasından canlı olarak yayımlanacak ve moderatörlüğünü Cenk Güray gerçekleştirecek.

Açık Radyo, Anadolu Müzik Kültürleri Derneği, İklimler ve Atölye Shiraz’ın katkılarıyla düzenlenen gecenin sanat yönetmeni Muammer Ketencoğlu, koordinatörü ise Ercüment Gürçay. Etkinliğin bir de çağrısı var: Pandemi nedeniyle yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan tedbirler nedeniyle sahnelerin, kültür merkezlerinin ve toplu eğlence mekânlarının kapalı olması ve konser, festival, şenlik ve benzeri etkinliklerin yasaklanması; geçimini bu alanlardan sağlayan binlerce müzisyen için maddi anlamda yıkıcı olmaya devam ediyor. Bu dönemde temel gereksinimlerini dahi karşılamakta güçlük çeker hâle gelen müzik emekçileri zor bir dönem yaşıyorlar. Bu zorlukları bir nebze hafifletmek amacıyla sizleri müzik emekçileri için dayanışmaya çağırıyoruz.

“Dayanışma Yaşatır” konserinin geniş bir yelpazeye yayılan katılımcı listesi de şöyle:

Ali Kazım Akdağ, Efgan Rende & Ayşegül Aykaç, Ayfer Düzdaş, Ayfer Vardar, Ayşenur Kolivar & Kenan Yaşar, Ayşe Tütüncü, Banu Kanıbelli, Bandista , BAU Medeniyetlerin Sesi Koro ve Orkestrası, Birol Topaloğlu & Yaşar Kurt, Brenna MacCrimmon & Ladom Ensemble (Kanada), Cenk Erdoğan, Chromas Korosu, Emin İgüs, Emre Dayıoğlu & Teke Trio, Erkut Özkan, Evrim Ateşler, Grup Horizon, Gülcan Altan, Güler Gültekin, Havva Karakaş, İnce Saz, Janet & Jak Esim, Kamuran Terzioğlu, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi & Masis Aram Gözbek, Marem Gökhan Şen, Melisa Tuğ & Kübra Ocak, Mehmet Erenler, Mehmet Atlı, Melike Demirağ & Ruhi Su Dostlar Korosu, Mihrap Eskiocak, Muammer Ketencoğlu & Balkan Yolculuğu, Murat Toktaş (Siya Siyabend), Münip Utandı, Sakoband, Salih Korkut Peker, Samida, Selen Gülün, Suren Asaduryan & Volkan İncüvez, SÖ Duo, SUSİ Korosu (Almanya), Şuşan Kalataş, Tangesta-Tangueros De Estambul, Teneke Trampet , Ulaş Özdemir, Vokaliz, Yansımalar, Yasemin Yurduşen Çanakçı & Erkan Çanakçı, Yeşim Kantekin.

Biletler ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazı: Merve Argun Kodaman