Rammstein solisti Till Lindemann’dan yeni şarkı: “Knebel”

Almanya’nın sansasyonlarıyla ünlü endüstriyel metal grubu Rammstein’ın solisti Till Lindemann, İsveçli müzisyen Peter Tägtgren’le hayata geçirdiği LINDEMANN projesiyle yeni bir albüm paylaşmaya hazırlanıyor. 22 Kasım’da çıkacak F&M isimli albümün son teklisi “Knebel”, klibi eşliğinde yayınlandı.

Death metal grubu Hypocrisy ve endüstriyel metal tınılarında gezinen projesi PAIN’le tanıdığımız Tägtgren, 2015’ten bu yana Till Lindemann’la çalışıyor. İkilinin Skills In Pills isimli ilk albümünü çeşitli kısa format yayınlar takip etmişti. İkinci albüm F&M’in temelleri, Till Lindemann’ın Hansel & Gretel’e yamyamlık, korku, umut gibi farklı temalar üzerinden bakan modern bir müzikal uyarlama hazırlamasıyla atılmış. Hamburg Thalia Theater ortaklığıyla hayat bulan proje için yazılmış beş şarkıya ikilinin altı yeni bestesi eklenerek albüm son halini almış.

22 Kasım’da yayınlanacak albümün üçüncü teklisi “Knebel”, Zoran Bihac imzalı enteresan klibiyle birlikte paylaşıldı. Klipte ikiliyi mavi takım elbiseleri içinde sular altında kalmış distopik bir evrende görüyoruz. İkilinin yanında da elinde garip bir fanus taşıyan çıplak bir kadın var. Bazı kısımları YouTube tarafından sansürlenen klip hemen aşağıda.