Rammstein solisti Till Lindemann’la Amazon ormanlarına

Ekim ayında yeni bir albüm için stüdyoya giren Alman endüstriyel metal grubu Rammstein’ın solisti Till Lindemann ilginç bir yayınla gündemde. Geçmiş yıllarda In stillen Nächten ve Messer. gibi şiir derlemelerine imza atan Lindemann’ın National Geographic ortaklığıyla hazırladığı ikinci fotoğraf kitabı yayımlandı.

Amazonas: Reise zum Rio Javari (Amazonlar: Javari Nehri’ne Yolculuk) ismini taşıyan kitap, Lindemann’ın bir diğer müzisyen ve maraton koşucusu Joey Kelly ile birlikte Amazon ormanlarına yaptığı seyahati belgeliyor. Kitapta Thomas Statchelhaus ve Matthias Matthies’in fotoğraflarına Lindemann-Kelly ikilisinin notları eşlik ediyor. Kapakta da iki müzisyeni boyunlarına sarılmış dev bir yılanla görüyoruz.

Lindemann kitapta kapak fotoğrafına dair, “Yılanları seviyorum ve bu yılanı gördüğümde fotoğraf çektirmek için kendime engel olamadım. Joey aslında yılanlardan korkuyor.” demiş. 

Till Lindemann ve Joey Kelly ikilisinin, National Geographic’le ilk ortaklığı, Alaska’daki Yukon Nehri’ne doğru çıktıkları yolculuğu konu ediyordu. 2017’de yayımlanmıştı. Joey Kelly iki yolculuğu kıyaslarken Amazon’un Yukon’la tam anlamıyla zıt bir deneyim olduğunu söylüyor: “Amazonların tamamen farklı bir bitki örtüsü var. Ayrıca Güney Amerika’nın muhteşem renklerini de unutmayın!”

240 sayfalık Amazonas: Reise zum Rio Javari kitabına Rammstein’ın online dükkânı ya da Amazon üzerinden ulaşılabiliyor. Kitabın yakın gelecekte İngilizce versiyonunun da yayımlanması muhtemel.

Yükleniyor...