RBMIST öncesinde, 5 farklı iş birliğiyle: The Bug

20 Years of RBMA: A Celebration gecesi kapsamında Red Bull Music Festival İstanbul’da İsrailli MC Miss Red’le birlikte sahne alacak olan The Bug, kariyeri boyunca pek çok farklı yaklaşımdan müzisyen, grup ve prodüktörle yollarını kesiştirdi. 29 Eylül’de Beykoz Kundura’da gerçekleşecek konser öncesinde, The Bug’ın düet çalışmalarından bir seçkiye kulak veriyoruz.

The Bug & Miss Red – Diss Mi Army

İkilinin müzikal serüvenini başlatan şarkı. 29 Eylül gecesi neler beklediğine dair ipuçları taşıyor.

The Bug & Liz Harris – Void

Ambient estetiğini kimi zaman tekinsiz kimi zaman ağır duygularla kesiştiren Grouper projesinin ardındaki kahraman Liz Harris’in büyülü vokalleri eşliğinde…

The Bug vs Earth – Snakes vs Rats

Drone metal sahnesinin öncü isimlerinden Earth’ün gitaristi Dylan Carlson ve The Bug bir arada… Çok fazla bir şey söylemeden sizi “Snakes vs Rats”in karanlık sularına bırakalım.

The Bug & Inga Copeland – Fall

Son dönemde The Lolina projesiyle gündemde olan ve geçmişte kalan gruplarımızdan biri olan Hype Williams’ın yarısı Inga Copeland da The Bug’la yolu kesişen müzisyenlerden.

King Midas Sound & Fennesz – Waves

The Bug’ın da bir parçası olduğu King Midas Sound, Avusturyalı besteci Fennesz’le güçlerini birleştirdiğinde hem çok şaşırmış hem de mest olmuştuk. Fennesz’in de RBMIST kapsamında İpek Görgün’le sahne alacağını hatırlatalım.

29 Eylül gecesi gerçekleşecek 20 Years of RBMA: A Celebration gecesinde Talaboman, Vladimir Ivkovic, Dopplereffekt, Pan Daijing ve nicesi sahne alacak. Gecenin biletleri burada.