Red Bull Art Around: “Mahalle Karşılaşmaları”nda sıra Arnavutköy’de

İlki 2015’te düzenlenen Red Bull Art Around’un bu sene üçüncüsü gerçekleşiyor.

4-20 Mayıs tarihleri arasında izleyicisiyle Arnavutköy’de buluşacak Art Around; Naz Cuguoğlu, Mine Kaplangı ve Serhat Cacekli’den oluşan Collective Çukurcuma küratörlüğünde gerçekleşecek. Geçtiğimiz senelerde Karaköy ve Moda’da düzenlenen etkinlik bu sene İstanbul’un tarihi semtlerinden Arnavutköy’ün sokaklarını çağdaş sanatla buluşturmaya hazırlanıyor.

İzleyicisini “Mahallede Karşılaşmalar” temasıyla karşılayan proje geçmişe duyulan özlem ile gelecek kaygı ve düşlerini aynı çatı altında toplayarak bize içimizde biriktirdiğimiz hayaletleri sorgulatıyor. Genç sanatçılara işlerini sergileme imkânı sunan proje disiplinler arası işlere yer veriyor; 14 sanatçıyı 14 farklı mekânda ağırlıyor. Red Bull Art Around’un bu seneki katılımcıları şöyle:

Ali Emir Tapan , Bahar Yürükoğlu , Begüm Yamanlar , Can Büyükberber , Canavar , Ceylan Göksel , Eda Aslan Guido Casaretto , Ilgın Seymen , Pınar Marul , Pınar Yoldaş , Sabo Akdağ ve Uğur Engin Deniz

rbartaround

3 Mayıs’ta gerçekleşecek Art Around açılış buluşmasında Ahu, Özel Zevkler ve Kerem Akdağ’ın performansları ile izleyicisini bekliyor olacak.

Etkinlik detayları için sizi şöyle alalım.

Yazı: Gizem Kayar