“Red Dead Redemption 2” nihayet Steam’deki yerini alıyor

Rockstar Games’in uzun yıllar beklenen Red Dead Redemption 2 oyunu, 2018’in Ekim ayında PlayStaion 4 ve XBOX One’a uygun formatlarda yayınlanmış ve birçok otoriteden övgüler toplamayı başarmıştı. Kahramanımız Arthur Morgan’ın vahşi batıdaki serüvenleri, orijinal yayınından 14 ay sonra Steam üzerinden de oynanacak.

Yayınlanmasıyla birlikte büyük bir yankı uyandıran ve uzun süre gündemi işgal eden Red Dead Redemption 2, prestijli video oyun platformu GamesRadar yazarlarından David Meikleham tarafından “Günümüzde video oyun tasarımının ulaştığı zirve noktası” şeklinde tanımlanmıştı. 26 Ekim’de PC versiyonu yayınlanan ve kurulumundan oyun akışına kimi problemlerle eleştirileri üzerine çeken oyun için henüz hazırlanmış bir Steam sayfası bulunmuyor ama bu yayın için resmî bir tarih açıklandı: 5 Aralık.

Söylentilere göre geride kalan bir yılı aşkın sürede yayınlanan tüm bonus içerikler ve DLC’ler oyunun Steam versiyonunda yer alacak. Atınızın üzerine atlayıp vahşi batının azılı çeteleriyle mücadele etmek için Steam yayınını bekleyenler artık rahat bir nefes alabilir…