Reece Prescod: “21 yaşında finallerde yarışmak beni gelecek yıllara hazırlayan şey oldu”

İngiltere’nin yeni nesil atletlerinden olan Reece Prescod’ın henüz başlarında olduğu kariyerinden detaylara ve Nike React deneyimine göz atıyoruz.

Dünyanın en iyi koşucularından olan Usain Bolt’la geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası’nda yan yana yarışarak atletizm dünyasına hızlı bir giriş yapan Reece Prescod, bu sayede ismini tüm dünyaya duyurmayı başarmıştı. Yarışı yedinci sırada tamamlasa da eleştirmenlerden 1996 doğumlu olması itibariyle olumlu yorumlar alan Prescod, İngiltere’nin gurur kaynağı genç bir sporcu olarak kariyerine de ilk adımı atmış oldu.

reece-1

Aslında çok uzun bir koşu kariyerine sahip olmayan ancak ilgi duyduğu andan itibaren etkileyici bir grafik çizerek koşma konusunda ne kadar hırslı olduğunu ispat eden ve Nike’ın da radarına girerek kısa sürede Nike sporcuları arasında yerini alan Reece Prescod, bu konuyla ilgili şöyle diyor: “Nike bana şans verdi. İmzaladığım iki yıllık kontrat sayesinde çalışmak ve antrenman yapmak için birçok olanak elde etmiş oldum. Bu benim en önemli motivasyonlarımdan biri oldu.”

21 yaşında finallerde yarışmak beni gelecek yıllara hazırladı.

16-17 yaşlarındayken ciddi bir sakatlık dönemi geçiren Reece Prescod, üzerine yapışan uğursuzluğu ilerleyen yıllarda lehine çevirmek için elinden geleni yaptığını her seferinde belirtiyor. En verimli döneminde geçirdiği sakatlıktan dolayı oldukça zor günler geçiren ancak sonrasında kendini en iyi şekilde geri dönmek için motive eden İngiliz sporcu “Bütün yaşadıklarım iyiyi ve kötüyü görmemi sağladı” diyor.

18002BD_NIKE_Shoot_Running_React_REECE Solo_PR

Nike’ın Londra’da gerçekleşen Nike React lansmanındaki en genç sporculardan olan Reece Prescod, dünyanın en hızlı adamı olarak da tanınan ve idolleri arasında yer alan Michael Johnson’la karşılıklı oturma şansı da yakaladı. Sık sık geçirdiği sakatlık dönemine referans veren ve bundan kendine her zaman ders çıkardığından bahseden Prescod’a, Michael Johnson’ın sorduğu sorulardan biri de bu zamanları nasıl atlattığı oldu. Bu dönemde yanında olan / olmayan birçok yakın arkadaşını tanıma şansı yakaladığını söyleyen ama bir yandan da gençler kategorisindeki yarışları izleyip “Bende bunu yapabilecek yetenek var” diyerek kendini motive eden Prescod, özellikle Michael Johnson’ın Gold Rush kitabını da okuduğunu belirtti.

Nike React’le ilgili tüm detaylar ulaşmak ve Nike Epic React satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.