Rehberimiz Hedonutopia, konumuz Kendine Has sunar: Epic Fair 2019

20 Nisan’da İzmir Kültürpark’ta gerçekleşecek Kedine Has sunar: Epic Fair 2019’da sahne alacak Hedonutopia, üçüncü albümü Yakamoz Sandalı’yla özgün şarkı yazarlığıyla yaptığı müzikal keşifleri sürdürüyor. Fırat Külçek ve Kerem Feyzi’den oluşan Hedonutopia, festivalin kaçırılmaması gereken performanslarından birini sergileyecek. Peki Hedonutopia’nın festivalde mutlaka izleyeceği konserler hangileri?

Söz Hedonutopia’da:

“Ülkemiz müziğinin dünyaca farkedilişine şahitlik ettiğimiz yılları yaşıyoruz. Epic Fair; adının ağırlığını taşıyabilen ve seçimleriyle kaliteyi yakalamış bir festivalimiz. Nekropsi efsanesine üçüncü kez canlı şahitlik etmek ve onlarla aynı festivalde yer alacak olmak etkileyici. ‘Derinlik’ şarkısının ikinci bölümünün bizde anlamı derin olduğundan, çalarlarsa eğer en büyük çığlığın geldiği tarafa bakın: Hedonutopia’yı göreceksiniz.

(01:08’den sonrası özellikle!)

İnsanlar ile ikinci kez aynı festival sahnesini paylaşacağız, mutluyuz. Umuyoruz davullu, perküsyonlu geniş kadro halleriyle çıkarlar.  Kimse fark etmeden hepimizi aynı gökyüzüne fırlatıp atan o ‘ayin metronomu’ bekliyoruz. Pek kayıtlarına ulaşılamasa da ‘Kime Ne’ başladığında kulağınıza hâlâ mum dökmemişseniz girdaba girdiniz demektir.

Farfara’dan beri takip ettiğimiz Islandman geceyi ‘Ağıt’ ile yıldızlandırdığında bizler terimizi silmiş, içkilerimizi yudumluyor olacağız. Keyifle dinleyin…

Hakan Tamar’ın ‘genious o çocuk’ sözleriyle tanımladığı ve kaydettiği Palmiyeler ve Apartmanlar işleriyle bunu şimdiden doğrular görünen genç prodüktör ve bestecimiz Brek, festivalin canlı performansı en merak edilenlerinden olacak kuşkusuz. ‘Ölümümden Tut Beni’ başladığında ayrıksı synth solosuna ve nakaratın kick vuruşlarına kulak kesilin…

Gözyaşı Çetesi’ni hep duyduk lakin hiç inceleyemedik. Evet bu bizim ayıbımız, doğrudur. Albüm soundlarında gitar tavrı ve kendinden emin dur-kalklarıyla kalitelerini kanıtlıyorlar. “Karar”ında bir müzik.

Altın Gün’ün Hollanda’dan ve King Gizzard’ın Avustralya’dan çaktıkları selama İsrail’den cevap verircesine, ülkemiz soundunun ne güzel bir vintage saykosu olduğunu kanıtlayan Ouzo Bazooka’yı Epic Fair 2019 sayesinde keşfettik. “Uzay Devesi” ve “Kirpiklerin Ok Eyle” keyifle dinleyebileceğiniz şarkılar.