“Rick and Morty” yaratıcısı Justin Roiland’dan yeni bir seri: “Gloop World”

2010’ların en büyük animasyon hiti Rick and Morty’nin yaratıcılarından biri olan Justin Roiland, heyecan verici bir iş birliğiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 6 Nisan’da yayına başlayacak Quibi platformu için hazırlanacak kil animasyonu seri Gloop World ismini taşıyor.

Mobil video platformu Quibi, yalnızca kısa format yapımlara yer verdiği kataloğuna yıldız isimleri eklemeye devam ediyor. Daha önce bu platform için yeni işler hazırlayacağı açıklanan isimler arasında Jennifer Lopez, Ridley Scott ve NBA yıldızı Stephen Curry gibi isimler bulunuyor. Quibi kadrosuna katılan Justin Roiland’ın Gloop World için birlikte çalışacağı stüdyo da bizi epey tuhaf bir serinin beklediğine işaret ediyor: Robot Chicken efsanesinin ardındaki ekip olan Emmy ödüllü Stoopid Buddy Stoodios.

Ev arkadaşı olan insan görünümlü iki su kabarcığı, serinin baş karakterleri olacak. İsimleri Bob Roundy ve Funzy olan iki karakterle atılacağımız serüvenlerin “absürt ve ilişki kurulabilecek” türden olacağı gelen haberler arasında. Gloop World’ün yaklaşık yedi yıldır hayallerini süsleyen bir proje olduğunu dile getiren Roiland, gerçekten eğlenceli karakterler yarattıklarını belirtiyor. “Gerçekçi ve kusurlu karakterler istiyordum ve bunu Stoopid Buddy Stoodios ekibi olmadan yapamazdım” diyen Roiland’a yeni serisinin yapımında eşlik edecek diğer isimler de Eric Towner. Seth Green, Matthew Senreich ve Chris Waters.

Justin Roiland’ın Rick and Morty evreninde yaratacağı altı sezonun daha yolda olduğunu hatırlatalım. Ha, tabii ki Hulu’da yayınlanacak bir diğer yeni animasyon serisi Solar Opposites’i de unutmayalım…

Yükleniyor...