“Rick and Morty”nin dördüncü sezonu öncesinde kafa karıştırıcı açıklamalar

Adult Swim’in son yıllarda popüler kültüre en büyük armağanı olan Rick and Morty‘nin yaratıcılarından Dan Harmon’dan, serinin dördüncü sezonuyla ilgili akıllarda kocaman bir soru işareti bırakan bir açıklama geldi.

Planlanandan bir hayli geç yayınlanan üçüncü sezonuyla beklentileri fazlasıyla karşılayan Rick and Morty‘nin dördüncü sezonu için de önümüzde uzun bir bekleme süreci olacak gibi gözüküyor. Serinin bir hayranının Twitter’da yeni sezon için çalışmaları ağırdan aldıkları sebebiyle eleştirdiği Dan Harmon, söz konusu kullanıcıya verdiği cevabında henüz Adult Swim tarafından dördüncü Rick and Morty sezonunun sipariş edilmediğini de değindi:

“Bir tarafta henüz kanal tarafından siparişi verilmemiş bir sezonu, felç edici bir alkoliklikle uğraşırken yazmak bir tür meydan okuma. Diğer tarafta da senin gibi hayranlarımızın bunun bedelini ödüyor olduğu düşüncesi… Demek istediğim… Ben bir içki alacağım!”

 

Anlaşılan Adult Swim – Rick and Morty eksenindeki gelişmelere dair daha fazla detay önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkacak. Son bölümü ekim ayında yayınlanan Rick and Morty‘nin paralel evrenler ve sonsuz olasılıkla dolu maceralarına yenilerini eklemesi için yine en azından sonbaharı bekleyeceğiz. Geçtiğimiz yıl, üçüncü sezon ilk bölümünü, bir sürpriz yaparak 1 Nisan’da yayınlayan ekibin, bu yıl da benzer bir şaka hazırlığı içinde olduğu ihtimalini de göz ardı etmemek gerek.