Ridley Scott’ın “Gucci” filmine Jeremy Irons da eklendi

Bu yıl HBO Max ekranlarında yayımlanan Raised By Wolves dizisiyle adını sıkça andığımız Ridley Scott’ın yaklaşan projeleri arasında en büyük merak uyandıranı Gucci şüphesiz. Maurizio Gucci’nin 1995’te gerçekleşen skandal ölümünü konu edecek filmin oyuncu kadrosuna, yönetmenle Kingdom of Heaven filminde çalışmış olan Jeremy Irons da katıldı.


Maurizio Gucci’yi Adam Driver, Gucci’nin ölümünden sorumlu tutulan eski eşi Patrizia Reggiani’yi ise Lady Gaga canlandıracak. Jared Leto, Al Pacino, Robert De Niro, Jack Huston ve Reeve Carney’nin de projede yer alacağı söylentileri bir süredir gündemde.

Son olarak 72. Emmy Ödülleri’ne damga vuran yapımlardan Watchmen’de Andrian Veidt karakteriyle müthiş bir performans sergileyen Jeremy Irons’ın canlandıracağı karakter ise Maurizio Gucci’nin babası Rodolfo Gucci. 1983’te hayatını kaybeden Rodolfo Gucci, kariyeri boyunca 40’tan fazla filmde rol almış bir aktör ve girişimciydi. 

Sara Gay Forden’ın The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed kitabından beyazperdeye uyarlanacak filmin senaryosunu Roberto Bentivegna yazıyor. Gucci, daha önce kısa filmleriyle birçok uluslararası festivalde boy gösteren Bentivegna’nın ilk uzun metraj çalışması olacak.

Jeremy Irons’ın yaklaşan projeleri

Zack Snyder’s Justice League 

Jeremy Irons’ın Alfred Pennyworth’ü canlandırdığı 2017 yapımı Justice League fliminin Zack Snyder versiyonu dört bölümden oluşacak bir mini seri formatında yayımlanıyor. 

Frankel

Kariyeri boyunca 75 şampiyon çalıştıran yarış atı eğitimcisi Sir Henry Cecil ve kendisi gibi bir efsane olan Frankel isimli atın ilişkisini konu edecek Ron Scalpello filmi. Irons, Sir Henry Cecil’i canlandıracak.

Munich

Christian Schwochow’un çekimleri geçtiğimiz ay başlayan Netflix filmi, Robert Harris’in aynı isimli romanından uyarlanıyor. Irons’ı 1937-1940 arasında İngiltere’de başbakanlık yapmış siyasetçi Neville Chamberlain rolüyle izleyeceğiz.