Rihanna, Şirine’nin sesi olmak için mikrofon başında

Yazı: Melis Tire

Geçtiğimiz aylarda 2023 Super Bowl devre arası şovuyla sahalara dönen Rihanna, 2023 bitmeden yayımlanması beklenen bir albüm için hazırlıklarını sürdürmekte. Bir yandan sinema âleminde de çalışmaları devam ediyor anlaşılan. Paramount Pictures’ın yapımını üstlendiği Smurfs (Şirinler) filminde, Rihanna Şirine’nin sesi olacak.

Fİlmografisinde Valerian and the City of a Thousand Planets ve Ocean’s 8 gibi büyük prodüksiyonlar bulunan Rihanna, son olarak Donald Glover’ın 2019’a tarihlenen Guava Island’ı için kamera karşısına geçmişti. 

Henüz ismi bilinmeyen Smurfs filmi bir müzikal animasyon olacak. Rihanna yalnızca Şirine’yi seslendirmeyecek; film için besteler yapıp söyleyecek. Hedeflenen vizyon tarihi 14 Şubat 2025.

Shrek 3 ile tanınan yönetmen Chris Miller, Smurfs filmiyle yeniden rejiye geçiyor. Bunun için bir geri dönüş yorumu yapılabilir, nitekim kendisi en son 2011 tarihli The Puss In Boots filmini çekmişti. Senaryoyu ise uzun yıllar South Park yaratıcı ekibinde yer alan Pam Brady yazıyor.

Söz konusu müzikal Smurfs filminde Rihanna dışında hangi isimlerin mikrofon başına geçeceği de merak konusu elbet. Listeye yazılan ilk ismin Rihanna olması, bir yıldızlar geçidinin yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor.

Animasyon meraklılarına, 2023 vizyon takviminden heyecan uyandıran 12 filmlik listemizi de buraya bırakalım.