roadside.picnic, “Le Cafard” albümünün remikslerini yayınladı

Ağaçkakan ve Armonycoma or slt’ten müteakip Eskişehir çıkışlı deneysel hip hop ikilisi roadside.picnic, 2016 çıkışlı Le Cafard albümündeki şarkıların remikslerinden oluşan derlemesini yayınladı.

Le Horla Records ve M4NM ortaklığıyla dijital ve plak formatlarında yayınlanan Le Cafard, ikilinin prodüksiyon anlayışında yeni yaklaşımlara yer verdiği cesur parça yapılarıyla Bant Mag.’ın “Yerli sahnede 2016’nın en iyi 30 albümü” listesine de girmişti. Albümün yaklaşık üç yıl sonrasında yayınlanan Le Cafard Remixes derlemesi de zihin açıcı bir dinleyiş sunuyor. I’mpty ve Oldeaf gibi M4NM ailesinin fertlerinin yanı sıra Taner Yücel, Reverie Falls on All, Grup Ses, Levni ve Da Poet gibi müzisyen, prodüktör ve grupların Le Cafard şarkılarına taze yorumlar geliştirdiği albüm, ikilinin Bandcamp sayfasında yayınlandı.

Ağaçkakan aralıklarla da olsa teklileri ve klipleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Armonycoma or slt de tekinsiz ses aleminden yeni bir albüm hazırlığında. Fakat yakın gelecekte yeni bir roadside.picnic albümü olup olmadığına dair bir bilgi yok.

Fotoğraf: Aylin Güngör