Robert Pattinson’lı “The Batman” fragmanıyla karanlık Gotham sokaklarına

Matt Reeves’in yönettiği, Robert Pattinson’ın ilk kez Kara Şövalye’ye hayat verdiği The Batman filminden ilk fragman, DC’nin FanDome etkinliği kapsamında paylaşıldı. Fragmana Nirvana’nın “Something In The Way”i eşlik ediyor.

Diğer DC uyarlamalarından bağımsız bir anlatı sunacak film, izleyiciyi bir kez daha Gotham’ın karanlık ve suç dolu sokaklarına götürürken epey iddialı bir oyuncu kadrosunu da bir araya getiriyor. Pattinson’a eşlik edenler arasında John Turturro, Paul Dano, Zoë Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Jeffrey Wright ve Peter Sarsgaard var.

Robert Pattinson, sinemada Bruce Wayne karakterini canlandıran en genç aktör olacak. The Batman de Bruce Wayne’in Kara Şövalyeliğe soyunduğu ilk yıllardan bir anlatı sunuyor. İzlediğimiz ilk fragmanda da buna dair ilginç detaylar dikkat çekiyor. Anlaşılan Batman’in Gotham Polis Departmanı’yla henüz yıldızının barışmadığı bir dönemdeyiz. Hemen hemen tüm sinematik uyarlamalarda akıllara zarar dekorasyonlarla gördüğümüz Batcave de daha yeni yeni oluşmaya başlıyor gibi. İlk başlarda filmin 90’larda geçeceğine dair söylentiler vardı ama fragmandaki akıllı telefon detayları, The Batman’in günümüzde geçiyor olduğu yönündeki tahminleri artırdı. 

Zoë Kravitz’in Catwoman’ı, Paul Dano’nun The Riddler’ı ve Jeffrey Wright’ın Commissioner Gordon’ını da kısa kısa gördüğümüz ilk fragman için hemen aşağıya. Film 2021’de ve “kesinlikle” sinemalarda gösterime girecek.