Robin Williams’ın kızı Zelda Williams ilk uzun metrajının hazırlığında

2014’te hayata veda eden Robin Williams’ın kızı 29 yaşındaki oyuncu Zelda Williams; yönetmenliğini üstleneceği ilk uzun metraj filmi Ask Me Anything için hazırlanıyor.

Filmin senaryosu, John Wikstrom’a ait. Hikâyesi ise kısaca şu şekilde ilerliyor: Bir “ask me anything” yayınında, mesleğinde yeni yükselen bir yayıncı ile ünlü bir şarkıcı internet üzerinden bir röportaj gerçekleştirmektedir. Bu esnada, gizemli bir hacker foruma sızar ve katılımcıların geçmişlerine dair karanlık sırları ifşa etmeye başlar.

Assemble Media şirketiyle bir araya gelen Williams senaryoya ve filme ilişkin düşüncelerini şu şekilde dile getirmiş:

“Assemble ekibinin, John Wikstrom’un karanlık ve uyarı niteliği taşıyan Hollywood hikâyesini ekrana taşımak için onlara edebileceğim yardımın potansiyelini görmesinden dolayı onur duydum. Bu proje, sinemayla ilgili sevdiğim her şeyi kapsıyor ve onu hayata geçirmek için daha uygun bir zaman olamazdı diye düşünüyorum.”

Bu arada film, Williams’ın ilk yönetmenlik deneyimi değil. Genç sinemacı daha önce, televizyon dizisi Shrimp, kısa film JoJo: Save My Soul ve yeni bir televizyon dizisi olan Dark/Web’in bir bölümü için yönetmen koltuğuna oturmuştu.

(Yazı: Merve Coşkun)