Robin Williams’ın vefatının bilinmeyenleri: “Robin’s Wish”

Hemen herkesin hayatında en az bir filmiyle özel yer edinmiş aktör Robin Williams’ı trajik bir şekilde kaybedeli, neredeyse altı sene oluyor. Yaşasaydı geçtiğimiz ay 69 yaşına girecek sanatçının anısını yaşatmak isteyen hayranları, eşi Susan Schneider Williams’tan tam destek alarak bir belgesel filme imza attı.


Robin’s Wish isimli proje, Williams’ın başta intiharı olmak üzere; çeşitli sağlık mücadeleleri, geçmişteki iblisleri, madde bağımlılığı ve kişisel yaşamı hakkında dönen çeşitli dedikodulara açıklık getirmeyi amaçlıyor. Belgeselde Night at the Museum filmlerinin yönetmeni Shawn Levy, aktör Rick Overton ve The Crazy Ones‘ın yapımcıları David E. Kelly ile John R. Montgomery de yer almakta.

Williams’ın, kapıldığı otopsi esnasında anlaşılan Lewy Cisimli Demans hakkında bilgiler verilmesinin yanında, hastalığın yaşamını nasıl etkilediği de göz önüne serilecek. Beyindeki çeşitli hasarların yol açabileceği bu rahatsızlık, zihinsel yeteneklerde ileri seviyede azalmaya neden olmaktaymış. Susan Schneider Williams belgeselin bir yandan Lewy Cisimli Demans hakkında bilinç yaratmasını, bir yandan da aktörün zihninin arkasındaki trajediyi aydınlatmasını ummakta.

Yazı: Merdan Çaba Geçer