Rogue ve Gambit yıllar sonra bir arada

90’ların X-Men çizgi romanları ve klasik mertebesine erişmiş animasyon serisi X-Men: The Animated Series’’le haşır neşir olanların belki de favori kurgu çifti Rogue ve Gambit, yıllaaar yıllaaaaar sonra yine buluşuyor. Marvel’ın 2023’te yayına başlayacak beş bölümlük yeni çizgi roman serisi Rogue & Gambit hakkında ilk detaylar paylaşıldı.

Daha önce X of Swords, Excalibur ve Thanos gibi seriler için kalem oynatan, Omni Press’in yayımladığı Rick & Morty çizgi romanlarının da yazar kadrosunda bulunan Tini Howard, yeni Rogue & Gambit maceralarının yazarı. Resimlemeler ise Carlos Gomez’den. Kendisi X-Men: Hellfire Gala ve X-Terminators için de çizimler yapmıştı.

Seri, Gambit’in ölüp yeniden dirildiği Otherworld macerasının sonrasına odaklanacak. Çoğu güncel Marvel serisinde olduğu gibi yine bir çoklu-evren anlatısı olarak kurgulanan Rogue & Gambit, iki karakterin 2018’den bu yana ilk birlikteliği olacak. Marvel âleminde Mr. and Mrs. X olarak da anılan çiftin olay örgüsünde son olarak evlilikleri sonrası Krakoa’ya yeniden taşındığını görmüştük. Tini Howard’ın ikiliyi yeniden aksiyona döndürmek için neler planladığı merak konusu.

Steve Morris’in illüstrasyonunu yaptığı ilk sayı kapağı hemen aşağıda.