Root Radio’nun ilk fiziksel buluşması

Pandeminin ilk aylarında 3 dilli (Türkçe, İngilizce ve Arapça) yayınına başlayan, İstanbul merkezli bağımsız ve çevrimiçi radyo istasyonu Root Radio, büyük kısmı dayanışma amaçlı çevrimiçi buluşmalarının ardından ilk fiziksel partisine 29 Eylül Çarşamba akşamı imza atıyor. 

Root Radio ve arkaoda’nın ortaklaşacağı serinin ilk ayağında radyo programcıları, müzisyenler ve DJ’lerin setlerinin yanı sıra bir de sergi var. 18.00’de start alacak ve gece yarısına dek devam edecek etkinliğin müzik kanadındaki program şöyle:

18:00 Means w/ ret & taha kiremitci
19:00 randomized issues & kunsf
20:00 Tayfun aras
21:00 Deniz Erden
22:00 Ahmedshk b2b Ayris
23:00 Cem Kayıran

arkaoda duvarlarında deneyimlenebilecek sergide ise Xnon, Cold Cuts Magazine, Selver Yıldırım, Barış Çavuşoğlu, İrem Apak ve Yasin Arıbuğa’nın işleri yer alacak. Detaylar için hemen aşağıya.

Root Radio ekibinden Merve Öngen ve Ümit Üret’le, radyonun yayına başlamasının 3. ayında bir sohbete koyulmuştuk. Root’u dünya genelinde sayısı gün geçtikçe artan çevrimiçi radyolardan farklı kılan nüanslar ve kültür sanat alanındaki tüm bilinmezlikler içinde geleceğe dair nasıl planlar yaptıklarına dair röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.