Rosario Dawson, “The Mandalorian”ın ikinci sezonunda

Mart aynın başında ikinci sezonu ile ilgili detayların ortaya çıktığı The Mandaloriandan heyecan verici haberler gelmeye devam ediyor. Ünlü oyuncu Rosario Dawson, dizinin ikinci sezonunda, Star Wars hayranlarının yakından tanıdığı Ahsoka Tano’yu canlandıracak. 

Ahsoka Tano’yu Anakin Skywalker’ın Jedi padawanı olarak da biliyoruz. Bu karakter, Star Wars: The Clone Wars ve Star Wars: Rebels serilerinde yer almış ve hayranların en sevdiği karakterlerden biri olmuştu. Ahsoka Tano’nun yaratıcısı olan Dave Filoni de The Mandalorian’ın ilk sezonunda iki bölüm yönetmişti. Kendisinin, ikinci sezonda da yönetmenlik koltuğunda oturacağını mart ayının başındaki haberlerden öğrenmiştik. 

Rosario Dawson, üç yıl önce Twitter’dan bir hayranının sorusu üzerine, Ahsoka Tano’yu canlandırma fikrinin ilgisini çektiğini söylemişti. Ayrıca, Good Morning Americaya katıldığında da bu isteğinde bir azalma olmadığını belirtip bu fikrin kendini hâlâ heyecanlandırdığını ifade etmişti. Son olarak Briarpatch dizisinde kamera karşısına geçen Rosario Dawson, çekimleri tamamlanan dram filmi The Water Man’de de Alfred Molina ve David Oyelowo ile başrolleri paylaşıyor.

Yazı: Can Özsoy