Ross Duffer'dan "Stranger Things"in ikinci sezonuna dair açıklamalar

Netflix’in bu sezonki en popüler dizileri arasında yer alan Stranger Things’in yaratıcılarından Ross Duffer, Variety’ye verdiği röportajda dizinin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Dizinin ilk sezonunda ağırlıklı olarak karakterlerin gerginliklerine odaklanmak istediklerini vurgulayan Duffer, bazı karakterlerin henüz detaylandırılmamış hikayeleri olduğunu ve bunun da bilinçli olarak yapıldığını dile getirdi. “Hepimiz için keşfedecek ve öğrenecek çok fazla şey var” diyen Ross Duffer, ikinci Stranger Things sezonunda bu gizemli dünyanın kapılarının daha fazla aralanacağına vurgu yaptı. Dizinin ilk sezonunun izleyicilerin tüm sorularını cevaplamadığını ve insanların Stranger Things‘in geleceğine dair birçok fikirleri olduğunu söyleyen Ross Duffer, dizinin ikinci sezonunu yeni bir dizi sezonu gibi kurgulamak yerine bir devam filmi gibi çekeceklerinin altını çizdi.

1980’lerde geçen bir bilim kurgu / gerilim dizisi olan Stranger Things, son dönemlerin en büyük beğeni toplayan televizyon yapımlarından biri. Son olarak Guillermo Del Toro ve Stephen King, söz konusu diziyi severek takip ettiklerini dile getirmişlerdi.