Altı yılın ardından yeniden Roxy Müzik Günleri

Türkiye’nin köklü müzik yarışmalarından Roxy Müzik Günleri, altı yıllık bir aradan sonra geri döndü. Bu sene 21. kez düzenlenecek organizasyon için “Müziğini hayata çıkar!” sloganıyla başvuruların açıldığı duyuruldu. 

Advertisement

Roxy Müzik Günleri, asıl misyonunu bir rekabet ortamı yaratmaktansa ülkenin her tarafından müzik âşıklarını desteklemek, onlara kariyerlerine başlarken yardımcı olmak şeklinde tanımlıyor. Teoman, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Gevende, Replikas, Kurban gibi müzisyen ve grupların da yolunun geçtiği yarışma, yıllardır yeni isimleri Türkiye’deki müzik sektörüne takdim etmekte önemli bir rol oynuyor. 

30 Mart’a kadar online başvurulara açık olan yarışmada finale kalmaya hak kazananlar 2 Mayıs’ta açıklanacak. 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarıyla seyirci ve jüri karşısına çıkacaklar. 13 Mayıs gecesi düzenlenecek partide ise dereceye giren gruplar ve sanatçıların yanı sıra En İyi Enstrüman, Jüri, Roxy ve %100 Müzik Özel Ödülü kazananları açıklanacak. Roxy Müzik, yarışmada başarı kazanan katılımcılara bu ödüllerin dışında çeşitli festivallerde çalma hakkı, Babajım stüdyolarında kayıt ve prova şansı ile Zuhal Müzik’ten hediye çekleri sunacak. 

Bu fırsatlardan heyecanlanan, müzikle yatıp kalkan amatör müzisyen ve grupların; Roxy Müzik Günleri başvurusu için kendilerine ait iki besteyi MP3 formatında [email protected]’a ulaştırmaları gerekiyor.

Roxy Müzik Günleri’nin bu seneki jüri heyetinde Aylin Güngör, Barış Akpolat, Cem Selcen, Cenk Durlu, DJ Sivo, Ece Duyar, Gaye Su Akyol, Gülşah Güray, Hakan Tamar, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Abbas, Murat Beşer, Murat Hasarı, Murat Öztürk, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Taner Öngür, Şafak Ongan var. Yarışma koşullarına dair detaylı bilgiler Roxy Müzik Günleri web sitesinde

Yarışmanın uzun geçmişine gazete küpürleri, afişler, arşivlik videolarla bir bakış atmak isteyenleri de Roxy Müzik Günleri Instagram hesabına alalım.

Yazı: Elif Öz