“RuPaul’s Drag Race” 13. sezon rekorla açıldı

RuPaul’s Drag Race’in 1 Ocak 2021 günü yayımlanan 13. sezon prömiyeri, programın şimdiye dek en çok izlenen bölümü olarak tarihe geçti. 1,3 milyon kişi tarafından izlenen bölüm, VH1’ın yanı sıra The CW Network, MTV, MTV2, PopTV ve Logo üzerinden aynı anda canlı yayımlandı.

*SPOILER UYARISI*

Rekor istatistiklerin 525 binlik kısmını VH1 izleyicileri oluşturuyor. İlk kez altı farklı platformda aynı anda yayımlanan sezon prömiyerinde 13 yeni kraliçeyle tanıştık. RuPaul’un her sezon yarışmacıları ve izleyicileri şaşırtmak adına formatta yaptığı değişikliklere bu sene belki de COVID-19 etkisiyle yenileri eklendi. İlk bölümden lip sync performanslarıyla yarışmaya atılan kraliçeler an itibariyle iki gruba ayrılmış durumda. Büyük sürprizin ardından sezonun nasıl ilerleyeceği merak konusu. İkinci bölüm 8 Ocak Cuma akşamı yayımlanacak.

RuPaul’la birlikte Michelle Visage, Ross Matthews ve Carson Kressley’den oluşan jüriye bu sezonda konuk olan isimler arasında Cynthia Erivo, Nicole Byer, Loni Love, TS Madison ve Jamal Sims var. Ayrıca programın “süperfanları” olan Anne Hathaway ve Scarlett Johansson da interaktif atölye çalışmalarıyla karşımıza çıkacak. 

Geçmiş yıllardan yarışmacıları da geri döndürmeyi seven RuPaul, geçtiğimiz yıllarda Miss Congeniality ödülü kazanmış Nina West, Valentina ve Heidi N Closet’le yarışmacıları buluşturacak. İlk bölümün ardından Symone, Utica, Gottmik ve Tina Burner’ın erken favorilerimiz olduğunu söylemek mümkün. 

Mama Ru’nun dediği gibi, “Good luck and don’t fuck it up!”