Taika Waititi’nin nefret-karşıtı aile komedisi “Jojo Rabbit”ten yeni görüntüler

Thor: Ragnarok, What We Do in the Shadows, Flight of the Concords gibi film ve dizilerden tanıdığımız yönetmen, yazar ve oyuncu Taika Waititi’nin bu sonbaharda vizyona girecek yeni filmi Jojo Rabbit’ten yeni görüntüler geldi. 

Waititi kendi yazıp yönettiği filmde aynı zamanda Hitler olarak başrolde de karşımıza çıkıyor. Nefret karşıtı bir savaş komedisi olarak tanımlanan Jojo Rabbit, Hitler Almanya’sında yaşayan bir çocuğun milliyetçi eğilimlerinin annesinin evde küçük bir Musevi kız sakladığını öğrenmesiyle tepe taklak oluşunun öyküsünü anlatıyor. Waititi’nin Thor: Ragnarok gibi büyük bütçeli yapımlardan sonra bağımsız sinemaya geri dönüşünü de müjdeleyen Jojo Rabbit’in başrollerinde Waititi’ye Scarlett Johansson, Roman Griffin Davis ve Thomasin McKenzie eşlik ediyor.

Toronto Uluslararası Film Festivali’nde prömiyer yaptıktan sonra 18 Ekim’de vizyona girecek olan filmi Disney yetkililerinin Disney’in çocuk ve aile filmleri çizgisine göre biraz sert buldukları daha önce konuşulmuştu. Şimdilerde ise Jojo Rabbit için Oscar beklentisinin yükseldiğine dair duyumlar söz konusu.