Ryan Murphy’den epizodik spin-off yolda: "American Horror Stories"

Her sezonu bir dizi farklı karaktere, mekâna ve hikâyeye yer veren; korku janrının grotesk tarafını benimseyerek uzun soluklu macerasına devam eden American Horror Story şu sıralar 10. sezonuna hazırlanıyor. Öte yandan dizinin yaratıcısı Ryan Murphy, bu bekleyişi dindirmek için kolları sıvadı ve her bölümü bir korku filmi formunda olacak yeni spin-off seri American Horror Stories için gün verdi. Hulu ve FX’de ekranlara gelecek yapımın prömiyer tarihi 15 Temmuz. Taptaze fragman ise hemen aşağıda.

Şiddet, kaos ve psikedelik görüntüleri ile Gaspar Noe-vari bir tonda ilerleyen bu sahneler kalp atışlarını hızlandıran cinsten. Geçen ay yayınlanan afişte, orijinal dizinin ilk sezonuna atıfla ünlü cinayet evi, ayrıca eski karakterlerin kimi minik kullanımları görülmüştü. Bu ögelerin tanıtım amacıyla mı kullanıldıkları yoksa bir dönüşü müjdeleyip müjdelemedikleri henüz belli değil. Zira dizi hakkında bildiklerimiz şimdilik pek kısıtlı.

Künye ve Ryan Murphy’nin genişleyen proje listesi

American Horror Stories, ışıkların bir yanıp bir söndüğü tanıtımında bazı taze ve geri dönen yüzleri birlikte ağırlıyor. John Carroll Lynch, Billie Lourd ve Matt Bomer gibi bir dizi eski mezun, bu kötücül dünyaya döndüğünü doğruluyor. Bir sosyal medya gönderisi ile diziye katılacak yeni isimleri açıklayan Murphy; bu evrene pek yakışacağını düşündüğümüz Danny Trejo, Pose’da Evangelista ailesinin ferdi Dyllón Burnside ve Riverdale’den Charles Melton gibi çeşitli isimleri projenin bünyesine katmış. Ancak oyuncu kadrosu o kadar kalabalık ki, tanıtımlarda geçtiğine göre, “Bu isimler yarısını bile oluşturmuyor!“.

American Horror Stories, Ryan Murphy’nin sürekli çoğalan proje listesindeki yeni durağımız. Murphy, geçen yıl Netflix için Ratched ve Hollywood gibi mini dizilere el atmıştı. The Prom ve The Boys in the Band gibi filmleri karşımıza çıkarmış, 2 sezonluk The Politician’ı yaratmış ve Halston’da yürütücü yapımcı olarak görev almıştı.

Spin-off antoloji serisi, American Horror Story 10. sezonu olan “Double Feature” ile geri dönmeden kısa bir süre önce başlayacak. Cadılar Bayramı’nda sezon finali yapması bekleniyor.

Yazı : Esin Çalışkan