“Saga” anlatısının ikinci yarısı için kemerler bağlansın

Geçtiğimiz günlerde Image Comics’in 30. yaş kutlamaları vesilesiyle, orijinal kahramanlarından ShadowHawk’ın önümüzdeki yıl yeni bir macerayla geri döneceği duyurulmuştu. Yayınevinin bol ödüllü hit çizgi roman serisi Saga da iki buçuk yıllık araya Ocak 2022’de nokta koyacak.

Star Wars’tan büyük ölçüde etkilenen Saga, ​​hiç bitmeyen bir galaktik savaş etrafında şekilleniyor. Savaşın karşı taraflarından iki asker Alana ve Marko’nun arasındaki aşkı odağına alıyor fantastik bilim kurgu serisi. Bu mücadeleyi retrospektif bir şekilde anlatan kızları Hazel ile birlikte hem çocuk hem de ebeveyn bağlamlarında okunabilen Saga’nın yazarı Brian K. Vaughan, çizeri ise Fiona Staples.

En son 2018’de 54. sayısı yayımlanan seri hakkında bir süredir merak uyandıran paylaşımlar yapan Vaughan, Saga’nın dönüşünü müjdelerken tüm okuyuculara teşekkür etti ve şunları söyledi:

“Sanırım sonraki 54 sayı, ilk 54’ten çok daha şok edici, tuhaf ve muhteşem olacak. Bu sebeple yakında çizgi roman dükkânınızdaki raflara geri dönmek için sabırsızlanıyoruz.”

Vaughan ve Staples’ın Saga anlatısının 108 sayı sürmesini planladığı uzun süredir biliniyor. Yani şu anda genel hikâyenin yalnızca yarısındayız. Serinin ilk yarısının cilt baskılarını Marmara Çizgi etiketiyle Türkçe olarak okuyabilirsiniz.

Yazı: Cerensu Bartu