Salma Hayek ve Owen Wilson’lı romantik bilim kurgu: “Bliss”

2011 yapımı bağımsız film Another Earth’le tanıdığımız yönetmen Mike Cahill’in yeni filmi Bliss, 5 Şubat’ta Amazon Prime’da yayımlanacak. Merak uyandıran bir fragman paylaşıldı. Bliss, kaotik bir dünyada insanlığın kaderine dair kafa karıştırıcı sorulara cevap arayan iki âşığın hikâyesine odaklanıyor. 

Bliss, boşandıktan kısa bir süre sonra işten çıkarılmasıyla sokakta yaşamaya başlayan ve dünyanın bir bilgisayar simülasyonundan ibaret olduğuna inanan gizemli kadın Isabel (Salma Hayek) ve Isabel’le tanışıp ona âşık olduktan sonra kendini akıllara durgunluk veren bir serüvenin içinde bulan Greg’in (Owen Wilson) etrafında şekilleniyor.

Bu Matrixvari senaryodaki gizemli kadın karakter rolü için Salma Hayek oldukça uygun bir seçimmiş gibi görünmekte. Owen Wilson’a ağırlıklı olarak komedi filmlerinden aşinayız. Kendisi önümüzdeki günlerde yayımlanacak Loki dizisinde yine boyutlar arası bir yolculuk yapacak. Another Earth ve 2014 yapımı I Origins’in ardından bu film, Cahill’in üçüncü uzun metraj yönetmenlik tecrübesi olacak. Kendisi son dönemde ağırlıklı olarak televizyon işlerinde yer almıştı.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki

Yükleniyor...