Salon İKSV’yi özleyene Büyük Ev Ablukada konseri

Müziği canlı deneyimleme hâlini özlemeye devam. Hayatımıza 2020 ile yerleşen “çevrimiçi konser”ler bir süre daha, bu eksikliği gidermenin yegâne yolu olacak gibi görünüyor. Bizim sahnesinde konserler izlemeyi özlediğimiz, kendisi de bu konserlere ev sahipliği yapmaya özlem duyan Salon İKSV de Büyük Ev Ablukada konseriyle bir hamle yaptı. Konser 6 Ekim’e kadar çevrimiçi erişime açık. Ücretsiz olarak.

Farklı prodüksiyon ve kurulumlarla sahne alan Büyük Ev Ablukada, bu konserde akustik şekliyle karşımızda. Bartu Küçükçağlayan, Gülinler, Cem Yılmazer ve Serhat Utku İnan, bir masanın başında şarkıları birlikte seslendiriyorlar. 30 Eylül’de erişime açılan konser, Mastercard iş birliğiyle hayata geçirilmiş. Bir hafta boyunca mypricelessistanbul.com  üzerinden izlenebiliyor. Mastercard kullanıcıları kendi kart numaralarıyla girip yönlendirmeleri takip ederek ücretsiz olarak izleyebiliyorlar konseri. 

Büyük Ev Ablukada, son olarak haziran ayında kendi şarkılarının farklı versiyonlarından oluşan Efsanelere Dadanmak EP’sini yayımlamıştı. Dört parçalık EP’ye buradan ulaşabilirsiniz.