Sampha ve King Krule’dan Nilüfer Yanya remiksleri

Londralı müzisyen Nilüfer Yanya, martta yayımlanan PAINLESS albümünün genişletilmiş versiyonunu 14 Aralık’ta ATO Records etiketiyle paylaşacak. Bu versiyonda Sampha ve King Krule’un “midnight sun” remiksleri de yer alıyor. 

Eklenen beş ek parçadan ikisi prodüktör Will Archer ile yeniden tasarlandı. Ek olarak Yahya’nın PJ Harvey’in “Rid of Me” şarkısına yaptığı cover da akışta kendine yer bulmuş. Müzisyen, son İstanbul ziyaretinde kendisiyle yaptığımız röportajda bu şarkıyı sahnede söylemenin nasıl bir deneyim olduğu hakkında şu yorumu yapmıştı:  “Güçlü hissediyorum gerçekten de. Korkunç ve öfkeli bir parça. Büyüleyici bir yapısı var. Çok kuvvetli bir şarkı ve yorumlarken aşırı güçlü olman gerek.”

Sampha’nın davul ve bas ağırlıklı ferah remiksi ile King Krule’un parlak synthlere sırtını yaslayan versiyonu da dinlemeye açıldı. Yanya, iki ismin de büyük hayranıymış ve “midnight sun” parçasını farklı şekillerde yorumladıkları için çok heyecanlıymış.

Elif Sevimay’ın Nilüfer Yanya ile hem son albümü PAINLESS’ı hem de yaratım süreçlerini konuştuğu Suyun altında dinleyiniz: Nilüfer Yanya anlatıyor başlıklı röportajı buradan okuyabilirsiniz.