Samuel L. Jackson’dan “Captain Marvel”a dair açıklamalar

Marvel sinematik evreninin bir başka kadın kahramanını merkez taşıyan yeni filmi Captain Marvel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona giriyor. Filmde bir kez daha Nick Fury karakterini oynayacak olan Samuel L. Jackson’dan merak uyandıran açıklamalar geldi.

Marvel evrenine aşina olanlar, S.H.I.E.L.D.’ın yöneticisi olan Nick Fury’nin bir gözünü kaybetmiş olduğunu ve sürekli olarak korsanları andıran bir göz bandı taktığını biliyor. Captain Marvel’dan yayınlanan ilk görüntülerde göz bandı olmadan karşımıza çıkan Nick Fury’nin gözünü nasıl kaybettiğinin gizemli hikâyesi de ilk kez bu filmle birlikte izleyiciyle buluşuyor.

EntertainmentTonight’a bir röportaj veren Jackson, Fury’nin gözüne ne olduğunu nihayet bu filmle öğreneceğimizi ve bu karakterin ailesine dair önemli bilgilerin de filmde geçtiğini belirtti. 2014 yapımı Captain America: Winter Soldier filminde yine Samuel L. Jackson’ın canlandırdığı Nick Fury karakteri, son kez birine güvendiğinde bunun gözüne mal olduğunu söylüyordu. Captain Marvel’da izleyeceğimiz hikâyenin bu cümleyle ne oranda tutarlı olacağı şimdiden merak konusu. 1990’larda geçecek olan Captain Marvel’da şimdiye dek sinematik evrende gördüğümüz en genç Nick Fury’yi göreceğiz.