“Sandman”i yıldız isimlerden dinleme keyfi

Neil Gaiman’ın kült çizgi roman serisi Sandman’in yıldız isimleri bir araya getiren sesli  uyarlaması için kemerler bağlandı. James McAvoy, Michael Sheen, Riz Ahmed, Kat Dennings, Andy Serkis gibi isimlerin mikrofon başına geçeceği seri, bir radyo tiyatrosu gibi hazırlanıyor. Gaiman’ın anlatıcı rolünü üstleneceği seri, uzun yıllardır sinematik uyarlaması konuşulan Sandman’in çizgi roman sayfalarının dışına taştığı ilk iş olacak.

Uyarlamanın prodüksiyonu Audible Inc.’te.  Dream karakterini James McAvoy, Death’i ise Kat Dennings seslendirecek. Yapım ekibinden David Blum böyle bir kastı bir araya getirebildikleri için çok heyecanlı olduklarını belirtiyor. Sandman’in kültürel bir fenomen olduğunun bilincinde olduklarını ve Neil Gaiman – DC ortaklığıyla çalışabilmenin kendileri için bir onur olduğunu da sözlerine ekliyor. 

Ses kaydı olarak yayımlanacak serinin ilk üç bölümüyle buluşacağımız gün 15 Temmuz 2020. Projeyle ilgili bir başka önemli detay da Neil Gaiman ile sıklıkla birlikte çalışan Dirk Maggs’in yürütücü yapımcı olması. Uyarlamanın senaryosunda ve yönetiminde de Maggs’in izlerini göreceğiz. Maggs, Gaiman klasiklerinin yanı sıra Alien: River Of Pain ve The X-Files gibi eserlerde de Audible Originals ile iş birliği yapmıştı. 

Yazı: Can Özsoy